Çocuklarla BİRLİKTE Yelken
Yelken tatilinizi en başarılı şekliyle geçirebilmeniz için birkaç tavsiye:
Net güvenlik kuralları belirleyin. Tatile gelmeden evvel bu kuralları çocuklarınıza anlatın ve tekneye geldiğiniz anda da tekrar hatırlatın.

• Kokpit dışında oldukları her zaman can yeleği giyilmeli.
• Yetişkinlerin izni olmadan asla tekneden ayrılınmamalı.
• Yanında bir yetişkin olmadan teknenin başına gidilmemeli.
• Kaptan patrondur, sözü kanundur.
• Teknede koşmak ve hoplayıp zıplamak yasaktır.
• Mutlaka başka biri ile birlikte yüzülmeli.
• Yetişkinler kendi aralarında, program yapıp, çocuklardan kimin hangi saatte sorumlu olacağını belirlemeli.
Seyir sürelerini kısa tutun, böylece çocuklar teknede sıkılmazlar. 4 saatlik sürekli seyir yerine, 2 saati tercih edip, bir plaj da yüzme ve oyun, kano gibi su sporları için mola verebilirsiniz.


Kiralık kanolarımızın da olduğunu belirtmek isteriz (haftalık 50 €). Çocuklar ve yetişkinler kürek çekerek dolaşmanın verdiği özgürlük hissine bayılırlar (elbette can yelekleri yine giyilmeli). Ayrıca çocuklar için dalış malzemesi (maske, şnorkel ve palet) getirmenizi de tavsiye ederiz.
Çocuklarınızla Birlikte Yelken Kiralama – Ailenizle Yelken Tatili

Misafirlerimizden sıkça duyduğumuz sorulardan biri de çocuklarını Yelkenli Tatiline getirmenin doğru olup olmadığıdır. Yalnızca güvenlik sebebiyle değil, çocukların uyum gösterememe ihtimali ile tüm ailenin yelken tatilinden alacağı keyfin azalabileceği endişesini taşırlar. Tüm bunlar haklı kaygılar olsa da, çok ender rastlanan bir durumdur. Tecrübemiz doğrultusunda, çocuklar büyüklerden daha kısa zamanda uyum sağlama yetenekleri vardır ve onların gelecekteki hayatlarına çok büyük etkisi olacaktır. Teknede olmaktan çok keyif aldıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yelkenli kurallarına uymayı çok çabuk öğrendikleri gibi, deniz üstündeki bu deneyimden büyülendikleri için çok daha saygılı davranacaklardır.
Kısacası, çocuklar tekneye bayılırlar!

Çocuklarla birlikte yelken yapmak çok keyifli ve eğlenceli olabilir. Yaşları biraz büyümüş veya çok küçük bile olsalar, çocukların büyük bir çoğunluğu yelkenden çok keyif alır. Ayrıca; genellikle hayat boyu sürecek olan bu zevkin temelleri genç yaşlarda atılır.

Ailecek geçireceğiniz bir yelken tatili planlıyorsanız, katamaran kiralamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Katamaranlar çocuklar için idealdir. İçeride oynayabilecekleri pek çok alan vardır ve katamaranlar, tek gövdeli yelkenliler kadar sallanmazlar. Ayrıca çocuklar baştaki trombolinde zaman geçirmeye ve kıç güverteden atlamaya bayılırlar.

Kiralayacağınız teknenizi 'çocuk güvenlik ağı' ile teslim edebiliriz (montaj ücreti 50 €'dur), bunun için tatilinizden 2 hafta önce bize bildirmenizi yeterli olacaktır. Aynı şekilde çocukların kilosunu da o sırada bildirirseniz onlara uygun olacak can yeleklerini de teknede bulabilirsiniz.